Projekt edukacyjny o KL Plaszow. "Pamięć ludzi. Pamięć miejsca"

Termin: 17.04.2018
Miejsce: Aula VI LO

W ramach działalności Centrum Badań Edukacyjnych i Kształcenia Ustawicznego uczniowie klas II w VI Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Krakowie realizowali projekt edukacyjny "Pamięć ludzi. Pamięć miejsca. KL Plaszow a współcześni mieszkańcy Krakowa". Pomysłodawczynią projektu i autorką warsztatów dla licealistów jest dr Agnieszka Kania z Katedry Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej, a opieki nad uczniami podjęła się polonistka pani Justyna Kuśnierzowska.
We wtorek 17 kwietnia 2018 r. w godz. 10.00-13.00 w auli VI LO odbędzie się konferencja podsumowująca pierwszy etap projektu.
Patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Małopolski. Uczniowie zaprezentują wyniki swojej pracy, a wśród uczestników panelu dyskusyjnego poświęconego pamięci znajdzie się także dr hab. Roma Sendyka z Katedry Antropologii Literatury i Badań Kulturowych, kierowniczka Ośrodka Badań nad Kulturami Pamięci.

Plakat >>

Data opublikowania: 13.04.2018